Ugdymo principai

Pagrindinės Domi darželio ugdymo nuostatos yra paremtos JK ikimokylinio ir priešmokylinio ugdymo principais  (angl. The Early Years Foundation Stage). Programa apima 7 mokymosi ir ugdymosi sritis.

3 pagrindinės sritys yra: bendravimas ir kalbėjimas, fizinis vystymasis bei asmeninis, socialinis ir emocinis vystimasis;

4 papildomos sritys yra: raštingumas, matematika, pasaulio pažinimas ir menai.

Vienas pagrindinių darželio ugdymo principų ir esminių vertybių – individualumas. Atsižvelgiame į kiekvieno vaiko amžių,  vystymosi tempą, poreikius, išlaikoma pusiausvyra tarp planuotos ir laisvai pasirenkamos veiklos, kuri užtikrina sėkmingą vaiko ugdymąsi. Stebėdami vaiką, mes plečiame mokymosi procesą per veiklą, kurią inicijuoja vaikas. Laikomės momentinio veiklos planavimo principo, reiškiančio, kad auklėtojai suplanuoja veiklą individualiai vaikui, atsižvelgiami į jo susidomėjimą.

Suprantame skirtingus vaiko fiziologinius miego poreikius, todėl taikome pasirinkimo laisvę dėl pietų miego. Tariamės su tėvais, stebime vaiko dienos ritmą, pvz., darželyje nėra nustatyta miego laiko, todėl vaikas gali pailsėti pagal savo poreikius.

Taikome miško darželio principus – vaikai daug laiko leidžia gryname ore gamtos apsuptyje: žaidžia, tyrinėja, stebi, ruošia maistą, mokosi kurti ugnį ir panašiai. Mokome vaikus rūpintis gamta. Skatiname vaikus rūšiuoti ir prižiūrėti gyvūnus, aplinką ir vienas kitą.

Ugdomoji veikla plėtojama lankant Zalvio ežerą, jį supantį Vingirio mišką ir Antazavės šilą, Antazavės dvarą, Amatų centrą, netoliese esančią žaidimų aikštelę ir sporto stadioną, į veiklą įtraukiant lietuvių tautines tradicijas ir papročius, meninį ugdymą, taip pat vaikai turi galimybę mokytis amatų iš liaudies meistrų bei lankyti vietos ūkininkus.

Ugdome vaikų sąmoningumą apie sveikatos saugojimą ir stiprinimą, sveikos gyvensenos įgūdžius, judėjimo svarbą, sveiką maistą ir gyvenimo būdą.

Mokome pažinti savo emocijas, ieškoti būdų nusiraminti ir stiprinti tarpusavio santykius.

Darželyje yra skiriamas išskirtinis dėmesys darbuotojų profesiniam tobulėjimui, kvalifikacijos kėlimui ir naujų žinių įgijimui. Auklėtojai yra nuolatos skatinami plėtoti įgytas profesines kompetencijas, dalyvauja įvairiuose kvalifikacijos tobulinimo ir žinių atnaujinimo kursuose, seminaruose, mokymuose bei trumpalaikėse stažuotėse.

Darželio darbuotojai yra skatinami nuolat stiprinti anglų kalbos žinias ir pritaikyti jas praktikoje, todėl yra numatyta pedagogų mainų programa, kurios metu keičiamasi patirtimi ir darbuotojais iš JK veikiančio darželio. Darželyje reguliariai lankosi anglakalbiai darbuotojai iš JK, o lietuvių pedagogai turi galimybę įgyti praktikos JK.

Būdami atsakinga vaikų priežiūros ir lavinimo institucija, mes privalome  užtikrinti Jūsų vaikų saugumą. Tai apima tiek darželio aplinką, tiek darbuotojų įdarbinimo procedūras. Mūsų darbuotojai turi ypatingas žinias apie vaikų saugumo užtikrinimą.